Koniec polskich giełd kryptowalut, banki wdrażają blockchain, wzrosty ZCash | Co tam w sieci #47Od dziś lekka zmiana, a porozmawiamy o: Abucoins zamyka działalność Sylwester Suszek w wywiadzie opowiada o aferze z KAS Alior Bank prowadzi …

12 Comments

 1. No tak więc ustawa weszła w życie i podatek pcc trzeba posprawdzać od krypo walut czyli tak jak im zależało trzeby zniszczyć człowiek tak właśnie to dalej robią 😉

 2. Zapłacę podatek, wtedy i tylko wtedy kiedy będę miał ZŁ na swoim koncie bankowym inaczej nie zamierzam nic rozliczać bo nie osiągnąłem żadnego dochodu, nikt nie będzie mnie straszył do jasnej ciężkiej !!

 3. Wątpię żeby jakakolwiek zagraniczna giełda udostępniła dane polskiemu urzędowi. Do dzisiaj polskie organy nie są w stanie uzyskać żadnych informacji z facebooka albo chociażby z google(zalezy to tylko od dobrej woli fb albo google) a co dopiero z jakiejś giełdy. Nawet jeśli by zablokowali stronę to przecież takie giełdy jak binance mają aplikacje tradingowe więc dostęp do strony nie jest potrzebny. Ciekawe tylko jak bedzie wyglądała sytuacja gdy tak jak w tym wywiadzie mówią, ze urząd przyjdzie do nas i zarzuci nam np. niezapłacenie podatku, nie mając na to twardego dowodu, tylko to, że wysłaliśmy kiedyś pieniadze na giełde, a my np. nie udostępnimy im danych z giełdy. W końcu mogliśmy kupić BTC żeby zapłacić za jakąś usługe.

 4. Z tymi gieldami to bzdury opowiadacie….Jak KAS moze miec informacje z innych gield jesli nawet Coinbase przeciez sadzil sie z amerykanska IRS z USA i podal im tylko 13% najbogatszych kont….A co tu dopiero KAS z Polski.

 5. Gadasz głupoty bo mają dane giełd działających najwyżej na polskim rynku prawo polskie nie sięga po za granicę brak ordynacji
  Czyli jeśli kas napisało do takiego kojbejsa to na pewno nie dostanie od nich informacji
  Firmy które działają po za polskim rynkiem nie interesuje żaden Kas
  KAS roszczyc informacje może sobie tylko i wyłącznie na rynku polskim
  Ludzie nie popadać ie w paranoje

 6. To że jakieś banki, korporacje wdrażają swoje własne blockchain-y to absolutnie złe informacje dla rynku krypto bo oznaczają, że "niezależne", zdecentralizowane blockchain-y mogą już nie być nikomu do niczego potrzebne. Przecież z tego, że jakiś bank tworzy swojego własnego blockchain-a na podstawie ethereum nie znaczy, że zaraz zacznie skupować ethery z giełd od ludzi bo będą mu one do czegokolwiek potrzebne. Podobnie jest z technologią Ripple. Nie rozumiem więc dlatego tego typu informacje mają być pozytywne dla uniwersum kryptowalut. To właśnie blockchainy bankowe, korporacyjne są największą konkurencją i zagrożeniem dla kryptowalut.

 7. Standardowo – rączka/łapka w górę!!
  Moim skromnym zdaniem – merytorycznie jesteście przygotowani super. W przypadku zaś live-a odnoszę wrażenie, że wielokrotnie prowadzący wytrącany jest ze swojego toku myślenia / wypowiadania i tym samym niejednokrotnie zakończenie ciągu myślowego jest co najmniej dziwne, śmieszne, niegramatyczne itp. Jestem przekonany, iż w przypadku dotychczasowej formy – to co mieliście do powiedzenia to jest wypowiedziane. Natomiast jeśli będziecie mieć ochotę i czas, aby zapoznać z pytaniami / sugestiami niejednokrotnie (w przypadku live) rzucanymi z dupy, będzie możliwość aby odnieść się do nich na spokojnie/chłodno – kto będzie chcieć poczytać to sobie poczyta. Reasumując – zaoszczędzi to niewątpliwie zarówno dużo czasu zarówno wam jak i nam.
  Pozdrawiam – MR.

 8. Za 5 lat, to btc już będzie za ten milion dolcuf i wyjeżdżam na malte do sylwka. Sylwek mam nadzieję, że wódka już się chłodzi! Będą grube balety Sylwuś!

 9. Fajnie zrobiony live co do Aliora i innych było do przewidzenia że krypto już dawno siedzą w blokchain ale niechcą konkurencji chcą działać jak stare banki ale z tą technologią + bez ludzi od krypto niestety konkurencja zagrozić może dlatego blokują wszystko wszystkim bo sami chcą to rozwijać

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*