2018-07-08 Przegląd rynków. Bitcoin pod ścianą. Czy opłaca się kupować spółki z dywidendą?Zapraszam również na mojego bloga: Na mojej stronie w zakładce “Wasze pytania” możecie znaleźć odpowiedzi na nurtujące was pytania: …

34 Comments

 1. to jak z airdropami na kryptowalutach, ludzi się nagania żeby kupowali określone krypto, bo będą dywidendy w postaci jakiegoś coina z ostatniego forka albo dorzucą "darmowe coiny" , zakupujesz – inni w międzyczasie też tak robią – cena kryptowaluty idzie w górę i przed samym airdropem zaczyna gwałtownie spadać. a po airdropie to już wogóle. dostaniesz 1 procent w gratisie a spadek wartości krypto czasami jest po 30 procent. tez trzeba uważać. chyba że macie jakieś drobne pieniądze , nie sprzedajecie potem na dołkach i będziecie trzymać te darmowe coiny przez parę lat. Prezes nagraj jakiś nowy filmik :)) pozdro

 2. cytat: Crypto Security Fund, polski fundusz zabezpieczający ma być odpowiedzią na zagrożenie, jakim dla giełd i inwestorów kryptowalutowych są działania hakerów. Firma stworzona przez Rafała Zaorskiego i Jakuba Mościckiego chce wznieść poziom bezpieczeństwa w branży kryptowalut na zupełnie nowy poziom

 3. Jak widzisz tempo ewentualnych wzrostów w przyszłości? Mam na myśli czy biorąc pod uwagę np. futuresy, a także zwiększającą się dojrzałość rynku myślisz, że możliwe są jeszcze takie dynamiczne wzrosty jak ten run na 20k?

 4. Nietak dawno temu wskazywałes na corazblizsza kolaracje crypto z giełdami światowymi.
  Skoro są prowzrostowe to chyba niema się co trząść ? Średnie kroczące przecięte – wszystko wyglada dobrze.

  Jedyne co mnie niepokoi to świeczka doji która się kreuje na 1D – normalnie sygnalizuje koniec wzrostów gdy pojawia się na szczytach.

 5. Polecam spojrzeć na akcje firmy ekoexport, firma od tego roku ma coraz lepsze wyniki finansowe i perspektywy (podpisane kontrakty) wynik za 1 półrocze 2x lepszy niż rok temu a cena 50% niższa niż rok temu. Firma mocno hejtowana na forach (prawdopodobnie celowo)

 6. Wydaje mi się, że oceniałeś inwestowanie w spółki dywidendowe przez zły pryzmat czasowy po pierwsze. Po drugie wydaje mi się że na giełdach papierów wartościowych AT nie jest aż tak ważna jak np. na forex. Oczywiście nie ma sensu kupowanie spółki dywidendowej i sprzedaniu w okolicy dnia przyznania dywidendy.
  Jednak dlaczego Twoim zadaniem nie opłaca się inwestować długoterminowo w spółkę wypłacającą przez kilka lat dywidendę o silnych fundamentach? Mógłbyś podać dane odnoście tego, że spółki dywidendowe sobie gorzej radzą? Ważny jest też kontekst czy to były spółki polskie i cz miały długą historią dywidendową.
  Czasami spółki zachęcają do kupienia ich akcji, gdy są w nie za dobrej sytuacji finansowej. Wydaje mi się, że spółki wypłacające dywidendy przez lata to są z grupy tych stabilnych i nie za bardzo jest mowa o duże wahania na wykresie. Piszę ten komentarz, aby zweryfikować swoją wiedzę, ponieważ spotykałem się z innymi opiniami.

 7. Prezesie jak będziesz miał nastrój, to opowiedz coś o wartości oczekiwanej, rozkładzie normalnym prawdopodobieństwa i krzywej dzwonowej – ich działaniu w przyrodzie i na rynku. Osobom, które patrzą na spekulację przez pryzmat liczb może się to przydać.

 8. koncentrowanie się na pierdołach to nasza narodowa cecha np patrząc na skarbówkę ścigającą właściciela kiosku ruchu za niewydanie paragonu jednocześnie nie potrafiącą zatrzymać wyłudzeń vat. Możemy też poczytać o propozycjach zakazu dorabiania do etatu-szok Osobiście gdzie się nie obejrzę widzę absurdy

 9. Jeśli chodzi o złoto myślę ,że będzie spadać. Sprawdzałem na Cotebase l. longów maleje jeden z największych konsumentów złota -Indie zaimportują około 50% mniej niż w 2017 roku i dodatkowo to książkowe wybicie z poziomu 1239$

 10. Panie prezesie kochany od 1 minuty 25 sekunda pan napisze to zdanie co pan mówi bo za chu… nie mogę zrozumieć co pan mówi coś o akcjach a nie chcę żeby mu uciekło.
  Druga sprawa . Takie coś jakbym zrobił
  Inwestycja teraz w bitcoina kupuję 5 bitcoinów .Powołując się na wybitnych ekspertów bitcoin za 2 lata cena 110 tysięcy usd sprzedaje i jade na Kanary i piekne kobiety .Co pan na to .Pytam poważnie . Ten koleś od programu antywirusowego twierdzi że bitcoin za 2 lata – cena 1 mln usd spokojnie .

 11. Prezes ale nie wziąłeś pod uwagę scenariusza w którym dywidendę wypłaca spółka niedoszacowana jak np. gazprom, który jak Trader21 twierdzi ma ogromny potencjał na wzrost. Druga rzecz, że nie zawsze się da aktywnie zarządzać portfelem więc zapakowanie się w niedrogie spółki dywidendowe jest zupełnie zrozumiałym ruchem.

 12. Prezesie, znam ludzi, którzy żyją z dywidend. Mają mechanizm oparty na opcjach, który zabezpiecza przed spadkami i w efekcie zysk jest mniejszy lub większy…

 13. Chiny nałożą blokadę na eksport metali ziem rzadkich (nie żebym sam to wymyślił, mówił między innymi o tym Trader21 w ostatnim filmie – polecam).

 14. Już nie wiem co myśleć o tych spółkach dywidendowych, większość mówi, że są statystycznie lepsze od tych nie wypłacających. Przykład, Śnieżka – od lat płaci dywidendy i ma się całkiem dobrze (przynajmniej według wskaźników).

  Prezesie, co sądzisz o spółkach w których udziały ma skarb państwa, czy są to potencjalnie dobre aktywa na dłuższe ulokowanie kapitału (z myślą o dywidendzie, choć trochę mi na ten temat namieszałeś na początku filmiku). W teorii wydaje się, że zbankrutować nie mogą, bo skoro państwo ma w nich udziały, to do tego nie dopuści. Taki przykładowy PKN Orlen, GPW czy KGHM?

 15. Korzystajac z okazji,chcialem pozdrowic Mikolaja 🙂 ktory jak wiem,lubi jak i ja czerpac wiedze z doswiadczenia Prezesa 🙂 Naglowki,dywidenty,ambergoldy…Dlugo moznaby wymieniac,a jesli ktos juz naprawde lubi sie kierowac tym co wypisywane jest na rozmaitych portalach,to radze poczytac jakas ksiazke,albo posluchac takich szpecjalistow jak Prezes,on naprawde wie co mowi.Bez urazy i lizusostwa 🙂 A jesli juz zauwazony zostal moj ulubieniec 🙂 w sensie cd projekt,to ja spalbym spokojnie.A zeby nikt nie poczul sie naganiany 🙂 dodam,ze chodzi o spokoj,bez wzgedu na posiadanie lub nie 🙂 i niech kazdy sobie to teraz tlumaczy jak uwaza 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*